Aktualności

08 grudnia 2019 15:36 | Aktualności

Piotruś Pan

W 15. rocznicę działalności teatralnej

 „PRZYGODY  PIOTRUSIA PANA w wykonaniu  naszych uczniów i absolwentów ze Szkolnego Klubu Europejskiego, kółka teatralnego przy Gminnym Ośrodku Kultury  oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście

Ile dzieci chciało, choć przez minutę stać się dorosłymi? Kto choć raz w życiu nie zapragnął latać? Czy jest choć jedna osoba, która nie marzyła, by na statku pirackim przemierzać morza i oceany? Gdzie jest Nibylandia? Czy być Piotrusiem Panem, to znaczy nie umieć kochać? Czy wróżki istnieją? Czy tykanie budzika może obudzić krokodyla? Gdzie leży granica naszej wyobraźni? Czy…? Ale…? Dlaczego…? Odpowiedzi na te wszystkie pytania można było znaleźć w naszym „kolorowo – muzyczno – fantastycznym” spektaklu!

Można śmiało powiedzieć, że było to ogromne przedsięwzięcie, nie ze względu na efekt finalny (choć ten był wspaniały), ale na pracę naszych aktorów włożoną w przedstawienie. Scenariusz był elastyczny i występujący  sami mogli zmieniać teksty, wymyślać  scenografię i, ku mojemu zdziwieniu, nawet na występie dostosowywały tekst do sytuacji. Cudownie było obserwować ich grę..., choć trzeba przyznać szczerze, że same próby były ogromnie wyczerpujące zarówno i fizycznie jak i psychicznie. Opanowanie na scenie około 50 aktorów różnych grup wiekowych to wyczyn na miarę Oskara! Ponad 20 uczniów to nowicjusze.

Ilość wróżek i piratów zmieniała się z próby na próbę. Częste nieobecności aktorów z różnych ważnych lub mniej ważnych powodów napawały lękiem, czy damy radę zdążyć ze wszystkim przed premierą. Ale bawiliśmy się fenomenalnie!!! I to się liczy... Nic tak nie rozwija, jak kreatywność i elastyczność...

Scenografia zrobiła swoje - prawdziwy statek dla piratów, drzewo z domkiem, autentyczna zjeżdżalnia na wyspie i płynąca łódka z piratami zaskoczyła publiczność. A indiańskie i pirackie tańce podniosły dynamikę spektaklu. Nie wspominając już o grze świateł, które to współgrały znakomicie ze scenami na morzu, na zielonej wyspie lub w indiańskiej wiosce.

Wszystkie te efekty - scenografię, muzykę i stroje aktorów zawdzięczamy  ludziom dobrej woli  oraz naszym rodzicom. Dziękujemy!

Przeczytano: 272 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ePodreczniki.pl - Baw się i ucz:)